دوبلین کور چیست

اصطلاح دوبلین کور(Dublin Core) از شهر خود ، دوبلین ، اوهایو گرفته شده و در سال 1995 راه اندازی شد.(DC) دوبلین کور یک سیستم نمایه سازی دیجیتال پیشرفته برای موتورهای جستجوی دقیق تر و کارآمد است. به زبان ساده ، Dublin Core یک دایرکتوری برای وب سایت شما ایجاد می کند که به موتورهای جستجو توصیف بخشهای مختلف وب سایت را می دهد تا موتورهای جستجو بتوانند محتوای سایت شما را بهتر درک کنند.

از نظر دوبلین کر ، این طرح شرایط بسیاری برای توصیف منابعی مانند صفحات وب و رسانه ها مانند فیلم و تصاویر دارد. Dublin Core همچنین دارای داده هایی در مورد موضوعات فیزیکی مانند سی دی ، کتاب و حتی آثار هنری است. موضوع اصلی این سیستم ایجاد لیستی قدرتمند و قابل قبول از کلیه موضوعات وب است.

بنابراین ، این سیستم از اطلاعات متا برای ورود بهتر به محتوای صفحات وب استفاده می کند. از Dublin Kerr می توان برای بهینه سازی بهتر موتور جستجو استفاده کرد. فراداده تولید شده توسط آن می تواند برای توصیف سریع منابع وب و ترکیب متادیتا از استانداردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

دابلین کور چیست

انواع دابلین کور شامل 15 عنصر فراداده کلاسیک برای نمایه سازی بهتر است. به این عناصر کلاسیک مجموعه عناصر فراداده Dublin Kerr گفته می شود. عناصر فراداده کلاسیک عبارتند از:

نویسنده یا خالق ؛ عنوان موضوع: نام شی object ، که مشابه برچسب متا عنوان است. ناشر: مشخصات فردی که مقاله را منتشر کرده است. توضیحات: شرح مختصر موضوع؛ Date: تاریخ انتشار یا آخرین به روزرسانی صفحه وب سایت ؛ همکار: افرادی که موضوع را ویرایش کردند. شناسه: شناسه موضوع ؛ Type: نوع محتوای سایت که می تواند ویدئو ، تصویر ، متن و غیره باشد. Format: طراحی و قالب بندی ترتیب موضوع ؛ پیوند: پیوند به هر موضوع دیگری. Language: زبان موضوع؛ حقوق: هر نوع اطلاعات مربوط به حق چاپ پوشش: مشکل در دنیای واقعی کجاست؟

 دوبلین کور دو نوع است: نوع ساده دوبلین کور و و نوع توصیفی آن.

دوبلین کور ساده دارای اطلاعات ساده ای است که سایت را ارائه می دهد و از 15 عنصر کلاسیک استفاده می کند. در حالی که دوبلین کور توصیفی از سه عنصر دیگر برای توصیف بهتر داده ها استفاده می کند ، اطلاعات کامل تری از جمله اطلاعات ساده و اساسی در مورد سایت و موارد دیگر را ارائه می دهد.

تأثیر Dublin Core در سئو و رتبه بندی وب سایت

این ریز داده ها تقریباً هیچ تاثیری در رتبه بندی موتور جستجوی وب سایت شما ندارند. لازم به ذکر است که اگر صفحات شما بایگانی بهتری داشته باشند ، به راحتی پیدا می شوند. اعتقاد بر این است که تمام تلاش شما برای بهینه سازی موتور جستجوی شما منجر به رتبه بندی بهتر و بازدیدکنندگان بیشتر می شود.

به طور قطع نمی توانیم بگوییم که استفاده از Dublin Core باعث بهبود سئوی وب سایت و وب سایت شما در نتایج گوگل می شود ، اما حتی اگر این اطلاعات مستقیماً در الگوریتم های گوگل و سایر موتورهای جستجو موثر نباشد ، زیرا توضیحات بیشتری برای معرفی در صفحات وب سایت شما. می تواند این کار را برای افزایش اعتماد و ارزش صفحه انجام دهد و ربات های گوگل را بهتر درک کند.

دوبلین کور چیست؟

یک سیستم نمایه سازی دیجیتال پیشرفته برای موتورهای جستجو می‌باشد.

منبع: web24.ir